Biała farba do ścian. Jaką farbę na ściany wybrać? Test białych farb.

0

Biała farba do ścian może być droższa, może być tańsza. Na pewno nie jedna osoba się zastanawia jaką farbę na ścianę wybrać aby była ona solidna i najlepiej nie droga.
Dlatego przeprowadziłem test białych farb w których głównym czynnikiem który brałem pod uwagę była cena. Do testu białych farb ściennych wybrałem tanie produkty i ze średniej półki. Niemniej, aby mieć też porównanie z drogimi farbami, dałem jeden produkt drogi, aby sprawdzić czy warto wydać kilkukrotnie więcej pieniędzy na farby do ścian.
W teście białych farb były różne marki od najtańszej z Castoramy za 5 zł za 1L do średnio drogich za 22 zł za 1L. Oprócz tej najdroższej były to farby akrylowe. Jedynie farba Bondex i ta farba najdroższa były farbami lateksowymi.
Jak sami się przekonacie, okazało się, że biel bielowi nie jest równa i jeżeli ktoś wybiera białą farbę do ścian ze względu na biel, to musi odpowiednio do tego podejść.
Tak samo jeżeli zależy mu aby dana farba była zmywalna. Niestety białe farby akrylowe nie radzą sobie z tym najlepiej, chociaż w tym zestawieniu jest jeden producent, który mile mnie zaskoczył 🙂
Jeżeli ktoś chce biała farbę do ścian i chce aby była ona zmywalna, to lepiej postawić na farby lateksowe.
Jak pokazałem w teście niestety niektóre farby nie kryją najlepiej, tak więc jeżeli nie chcesz się zanadto napracować i nie malować kilkukrotnie, to należy postawić na farbę z dobrym kryciem. Tym bardziej jeżeli jest to biała farba.
Tak więc dzisiaj zobaczycie jaką farbę niedrogą, budżetową na ściany wybrać jeżeli zależy Ci na dobrym kryciu, zmywalności, lub idealnej bieli.
Zapraszam.

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy

Zapraszam do mnie na FB: https://www.facebook.com/aranzacjawnetrz.Inspiracjeiporady/

Na IG: https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/

Portal: www.aranzacjawnetrz.com.pl

#białafarba #białafarbadościan #farbaakrylowabiała