Co wybrać na podłogę? Podłoga drewniana, panele winylowe, panele laminowane, płytki? Test podłóg

0

Co wybrać na podłogę? Podłoga drewniana, panele winylowe, panele laminowane, płytki? Zrobiłem test podłóg. Co będzie lepsze do położenia na podłogę? Przedstawiam w tym odcinku wady i zalety podłóg drewnianych olejowanych i lakierowanych. Mówię o najważniejszych cechach paneli winylowych i laminowanych. Przeprowadzam test podłóg i mówię jak się zachowują po latach.
Zrobiłem test podłóg drewnianych, paneli winylowych, laminowanych, podłogi drewnianej lakierowanej i olejowanej, oraz deski bambusowej. Test podłóg był wykonany na lekkie uderzenia, cięższe uderzenia. Pokazałem jak się podłogi drewniane, oraz panele będą zachowywały gdy delikatnie je porysujemy, lub gdy będziemy przesuwać po nich meble.
W odcinku tym powiedziałem też jaką podłogę wybrać na ogrzewanie podłogowe, co będzie lepsze. Podłoga drewniana warstwowa, podłoga bambusowa, panele winylowe, laminowane czy płytka gresowa.
Pokazałem też jak można samemu zreperować podłogę drewnianą olejowaną gdy są na niej delikatne rysy.
Wierzę, że po zobaczeniu tego odcinka będziecie wiedzieli co wybrać na podłogę, ponieważ poznacie wady i zalety wszystkich podłóg drewnianych, paneli laminowanych i winylowych, deski bambusowej, oraz płytek gresowych.
Zwrócicie uwagę na zalety paneli winylowych. czy warto wybrać panele winylowe? Moim zdaniem tak. Panele winylowe nadają się do stref mokrych, są bardzo odporne na ścieranie, można je łatwo wymienić. Uważam, że panele winylowe są bardzo dobrą alternatywą do podłóg drewnianych i paneli laminowanych. Taki panel winylowy nadaje się na ogrzewanie podłogowe i maja więcej zalet niż wad.
Na ogrzewanie podłogowe bardzo dobrze sprawdza się również podłoga z płytek dresowych, ale również można dać panele laminowane pod warunkiem użycia odpowiedniego podkładu.
Omówiłem też dokładnie temat desek bambusowych, czyli nie podłogi drewnianej, a ze skręconej trawy. Bambus chociaż nadaje się na podłogę z ogrzewaniem i bez, nie zawsze jest polecany. Niestety jest on dosyć miękki i łatwo go zarysować. Wszystko to przedstawiłem i omówiłem w tym teście podłóg.

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy

#Cowybraćnapodłogę #Podłogadrewniana #panelewinylowe #panelelaminowane #deskabambusowa