Drzwi wewnętrzne. Jakie wybrać? Drzwi do domu i mieszkania. Drzwi pokojowe i łazienkowe. Test drzwi

0

Drzwi wewnętrze jakie wybrać? Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi do mieszkania i domu. Które drzwi pokojowe i do łazienki wyciszą pomieszczenie? Wybrać drzwi z laminatem, lakierem czy fornirem?
Drzwi do mieszkania potrafią kosztować bardzo dużo. Znajdziemy jednak również niedrogie, wręcz tanie. Bywa, że takie drzwi kosztują … 100 zł. Czy warto je kupić? Nie sądzę. Sami zresztą oceńcie.
W tym odcinku opisałem i opowiedziałem jakie drzwi wybrać do mieszkania i na co zwrócić uwagę przy zakupie takich drzwi, aby były solidne na lata, wyciszały pomieszczenie i nie zniszczyły się szybko.
Oczywiście zrobiłem mały test drzwi. Przetestowałem jak się zachowują gdy je lekko zarysujemy, gdy czymś w nie rzucimy, a nawet kopniemy.
Aby dobrze Wam zaprezentować i powiedzieć czym się drzwi jedne mogą różnić od drugich i co powinniście wiedzieć idąc do salonu z drzwiami aby je kupić – przeciąłem je. Przeciąłem drzwi na pół i dzięki temu testowi możecie zobaczyć co jest w środku, czym są wypełnione, ile płyty zewnętrznej jest na ramie i ile drewna jest na dole drzwi.
Pokazałem też jak łatwo może przy tanich drzwiach wytrzeć się lakier, którym są pokryte.
Krótko powiedziałem o tym co się składa na cenę drzwi, oraz na czym możecie zaoszczędzić przy ich zakupie.
Wybór drzwi do mieszkania jest bardzo ważny. Mało kto sobie zdaje sprawę, że takie drzwi powinniśmy traktować jak mebel i to w dodatku mebel który jest bardzo często używany. Drzwi pokojowe do dziecka, czy do łazienki mogą się otwierać i zamykać kilkadziesiąt razy dziennie. Gdy zamontujemy w mieszkaniu drzwi słabej jakości to możemy mieć pewność, że szybko powłoka się zetrze, albo się wypaczą. Niemniej możecie kupić droższe zapłacić za nie 1500 zł ale będą za ciężkie a zawiasy za słabe… Na to też trzeba zwrócić uwagę
Jaki model drzwi wybrać? Na jaką okleinę się zdecydować?
Drzwi laminowane, drzwi z forniru, drzwi drewniane czy szklane. Jakie drzwi wybrać zależy od tego jaki mamy wystrój całego wnętrza, czy chcemy aby drzwi te się odznaczały w porównaniu do ściany, czy wręcz przeciwnie, aby wtapiały się w tło. Oczywiście wybór drzwi też zależy od zasobności portfela i od tego ile chcemy na nie wydać. W marketach budowlanych koszt drzwi nie jest duży. Samo skrzydło możemy kupić już za 100 zł. W sklepach specjalizujących się sprzedażą drzwi które maja seryjnych polskich producentów rozbieżność jest duża. Możemy takie drzwi kupić za kilkaset złotych do nawet 3000 zł. A pamiętajmy, ze jeszcze dochodzi koszt ościeżnic, opasek, klamek, otworów rewizyjnych i montażu.
Niemniej u rzemieślnika, czy producentów drzwi z najwyższej półki możemy zapłacić jeszcze więcej i to nie koniecznie za drzwi drewniane.
Podzielcie się w komentarzach swoją opinią na temat drzwi, z jakimi mieliście do czynienia, czy służyły Wam lata, czy niestety szybko się zniszczyły. Dajcie znać

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy

Zapraszam Was tez na moje socialmedia i do artykułów:
FB: https://www.facebook.com/aranzacjawnetrz.Inspiracjeiporady/
IG: https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/
Pinterest: https://pl.pinterest.com/Portalaranzacjawnetrz/pins/
Portal wnętrzarski: https://aranzacjawnetrz.com.pl/
Artykuł o kosztach remontu w 2021 roku: https://aranzacjawnetrz.com.pl/koszt-remontu-mieszkania-w-2021-roku/
I o trendach wnętrzarskich https://aranzacjawnetrz.com.pl/trendy-wnetrzarskie-w-2021-roku/

#Drzwiwewnętrzne #drzwi #jakiewybracdrzwi #drzwipokojowe #drzwiłazienkowe #testdrzwi