Jaki materiał obiciowy wybrać? Najtrwalsze tkaniny obiciowe. Materiał na narożnik. Test materiałów

0

Jaki materiał obiciowy wybrać? Najtrwalsze tkaniny obiciowe. Jaki materiał na narożnik, fotel, czy krzesło wybrać. To kolejny odcinek w którym zrobiłem test materiałów. Tym razem są to materiały tapicerskie. Teraz było trochę inaczej niż zwykle, ponieważ pojechałem do dziewczyny tapicer. Olga zajmuje się tapicerowaniem mebli od pięciu lat i zna się na materiałach tapicerskich bardzo dobrze.
Opowiedziała nam na jakie parametry mamy patrzeć, jaki materiał obiciowy wybrać, aby dana tkanina była solidna i na lata. Pokazała nam główne parametry tkanin na obicia, zwróciła uwagę na najważniejsze rzeczy które musimy brać pod uwagę gdy kupujemy sofę, czy narożnik.
Mówiliśmy jakie są najtrwalsze tkaniny obiciowe, jaki materiał, tkanina się nie brudzi, którą tkaninę łatwo wyczyścimy.
Rozmawialiśmy nie tylko o tym które tkaniny na meble tapicerowane będą łatwe w utrzymaniu czystości, ale również które będą odporne na zwierzęta domowe. Był z nami odpowiedni tester kot Ryszard, który na codzień łapie, drapie i czasami niszczy takie meble i tkaniny.
Oczywiście wykonaliśmy test tkanin na meble tapicerowane. Zobaczyliśmy czy łatwo ubrudzi się taka sofa, czy fotel i czy łatwo będzie daną tkaninę wyczyścić, jeżeli zostanie pochlapana winem, pobrudzona masłem, czekoladą, czy popisana markerem.
Sprawdziliśmy, czy łatwo jest wyczyścić dany materiał na sucho, oraz pod wpływem zwykłej czystej wody.
Ponadto na dane tkaniny obiciowe nanieśliśmy sierść od kota i psa, dzięki czemu możecie zobaczyć z których materiałów łatwiej ona schodzi i który materiał obiciowy szybciej wyczyścicie.
Z Olgą porozmawialiśmy nie tylko o tkaninach na meble tapicerowane, ale również o zawodzie tapicera, oraz czy łatwo jest się młodej kobiecie odnaleźć się w takim zawodzie.
Ponadto porozmawialiśmy nie tylko o tym co widać na zewnątrz mebli, czyli o tkaninach, ale również o tym co jest w środku. Nasza Tapicerka powiedziała nam na co musimy zwrócić uwagę jeżeli będziemy chcieli zakupić nowy mebel, lub swój aktualny oddać do renowacji. Czy lepiej mieć samą piankę w sofie, czy w fotelu, czy lepiej pomyśleć o sprężynach i gąbce tapicerskiej.
Wierzę, że ten odcinek przyda się każdemu kto będzie przed zakupem mebli, lub decyzją o wymianie materiału na istniejących meblach tapicerowanych. Dzięki niemu będzie mógł wybrać materiał tapicerski łatwo czyszczący, lub odporny na zwierzęta.
Do dyspozycji w teście mieliśmy takie tkaniny jak: Velvet, żakard, tkanina z mieszanką lnu i bawełny, ekoskóra, tkaninę drukowaną z poliestru. Tkaniny te były w różnych kolorach i o różnych gramaturach.
Zachęcam Was do wejścia na stronę Olgi tapicer
https://tapicer-ka.pl/
FB https://www.facebook.com/tapicerkarudaslaska/
Oraz oczywiście do zaglądnięcia na moje strony:
https://aranzacjawnetrz.com.pl/
FB: https://www.facebook.com/aranzacjawnetrz.Inspiracjeiporady/
IG: https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/?hl=pl
Pinterest: https://pl.pinterest.com/Portalaranzacjawnetrz/pins/