Najlepsza farba na ściany. Którą farbę wybrać? Farba zmywalna i szorowalna.

0

Jaka farbę na ściany wybrać? Która farba do wnętrz jest najlepsza, jest najlepszą farbą zmywalną i szorowalną? Która farba najlepiej kryje ściany? W tym odcinku dowiesz się, jaka jest najlepsza farba do ścian wg mnie i przede wszystkim według testu który przeprowadziłem.
Zrobiłem test farb wewnętrznych aby się przekonać którą farbę do wnętrz warto wybrać. Zakupiłem osiem popularnych farb lateksowych, aby przeprowadzić swój własny konsumencki test i sprawdzić ile razy będę musiał pokryć ścianę zanim zamaluje starą farbę, sprawdziłem wydajność farb i czy jest to zgodne z tym co piszą producenci na opakowaniach, oraz przede wszystkim przeprowadziłem test na zmywalność, a nawet szorowalność farb.
Sprawdziłem, czy jesteśmy w stanie zmyć z farby kredki, mazaki, wino, kawę, zupę i czekoladę. Czyli takie produkty, które często lądują na ścianach.
Wyszedł mi mój własny ranking pod tytułem: najlepsza farba do ścian 🙂 dzięki temu testowi farb przekonałem się, że to co producenci piszą na opakowaniach, niestety nie jest zawsze zgodne z prawdą.
Niestety już podczas malowania zauważyłem, że nie wszystkie farby są tak wydajne jak to jest opisane. Nie wszystkie farby kryją tak dobrze ściany jak to powinno być. A na końcu przekonałem się, że to iż pisze na opakowaniu, że farba na ściany jest szorowalna, wcale nie oznacza, że faktycznie tak jest.
Sprawdziłem też która farba ma najmniej związków LZO, czyli lotnych związków organicznych. Czym mniej takich związków w farbie, tym lepiej dla ekologii i dla nas. Ponieważ związki LZO w farbach mogą nas uczulać. Czasami również negatywnie wpływają na zapach farby.
Farby które wykorzystałem w teście to Dulux, Magnat, Ralston, Dekoral, Kabe, Tikurilla, Good Home – marka z Castoramy, oraz farba Beckers.
Pokazałem czy te marki faktycznie dobrze kryją stare farby, czy są wydajne, oraz czy są zmywalne i szorowalne. Przekonajcie się, którą farbę do domu i mieszkania na ściany warto wybrać.
#Najlepszafarbanaściany #Którąfarbęwybrać #jakąfarbęwybraćdomalowaniaścian

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy

Zapraszam Cie też do moich social media:
FB https://www.facebook.com/aranzacjawnetrz.Inspiracjeiporady/
IG https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/
Pinterest: https://pl.pinterest.com/Portalaranzacjawnetrz/_created/