Osuszanie budynków metodą iniekcji

0

Mokre zawilgocone ściany, grzyb na ścianach, stare ceglane budynki, gdzie mury od gruntu są mokre nawet na dwa metry wysokości. Znacie to?
Najczęstszą przyczyną jest zniszczona izolacja pozioma lub jej brak, natomiast w nowych budynkach problem może nastąpić z powodu błędów wykonawczych.
Wpływ mają również czynniki zewnętrzne, takie jak duże opady deszczów, poziom wód gruntowych powodujący zawilgocenie kapilarne czyli tzw. podciąganie wody z gruntu.
Zawilgocenie ścian powoduje ich osłabienie, sprzyja też rozwojowi pleśni i grzybów.

Iniekcja krystaliczna pozwala na na stworzenie skutecznej warstwy odcinającej podciąganie wilgoci z gruntu, bez konieczności wykonywania dużego remontu. Iniekcja na tyle skutecznie odtwarza izolację poziomą, że pozwala trwale pozbyć się problemu wilgoci pochodzącej z gruntu.

Na czym polega ta metoda osuszana murów? Iniekcja to wstrzykiwanie odpowiedniego preparatu w głąb muru. W kontakcie z wodą i innymi związkami płyn się krystalizuje i zamyka kapilary (czyli mikrożyłki występujące w materiałach budowlanych), którymi przenikała woda. W ten sposób podciąganie wody jest skutecznie zablokowane.

✎ Materiały niezbędne do iniekcji:
• Płyn do iniekcji http://mariobudowlaniec.pl/suchymur
• Lejki http://mariobudowlaniec.pl/lejki
• Zaprawa uszczelniająca http://mariobudowlaniec.pl/zaprawaultrament

➲ Partnerem technologicznym filmu jest Ultrament producent chemii budowlanej.

✷✷✷✷✷ ODWIEDŹ MNIE NA ✷✷✷✷✷
FACEBOOK – http://www.facebook.com/mariobudowlaniec/
INSTAGRAM – http://www.instagram.com/mariobudowlaniec/
STRONA WWW, ✉ – http://mariobudowlaniec.pl