Pomysły na sufit. Sufit napinany, sufit podwieszany, sufit betonowy, z cegły i inne. Co dać na sufit

0

Pomysły na sufit. Sufit napinany, sufit podwieszany, sufit betonowy, sufit ze sztukaterią, oczywiście różne są pomysły na sufitu. Niemniej, warto zadbać o odpowiednią aranżację ponieważ to może nadać stylu i charakteru wnętrzom. W zależności od tego co na sufit damy tak możemy ukształtować cały dom.
Jasne, wnętrza bardzo ładnie wyglądają gdy sufity są płaskie, bez „udziwnień”, ale gdy mamy sufit napinany, podwieszany z betonu to każde takie pomieszczenie od razu może dopasować się do zamierzonego stylu.
Wyobraź sobie, że chcemy dom w stylu loftowym, industrialnym. Od razu prosi się aby zrobić sufit betonowy, czy z kratą metalową. W mieszkaniu z takim charakterem równie dobrze sprawdzi się sufit z desek czy z cegły.
Lecz gdy mamy wnętrza nowoczesne to aż się prosi aby wykonać sufit napinany. Również gdy wnętrza są niskie to dzięki sufitom napinanym możemy je optycznie podnieść. Taka folię napinaną można również podświetlić równie dobrze sprawdzi się gdy chcemy uzyskać „świecący sufit” Taka duża jasna płaszczyzna również może nam podnieść optycznie pomieszczenie.
W każdym wnętrzu klasycznym, modern classic, aż się prosi sufit ze sztukaterią. Może być ona prosta, delikatny gzyms, ale może tez być bardziej ozdobna. Może to być sufit naprawdę z bogata sztukaterią, z rozetami wokół lamp.
Co na sufit można dać? Na pewno fajnie wygląda cegła. Cegła stara z rozbiórki, lub imitacja. Ja jednak polecam stara cegłę. Może to być jakiś delikatny wzór, lub sufit z całej cegły.
Nie można zapomnieć oczywiście o farbie. Nie myślę tu o normalnej farbie, lecz o dekoracyjnej. Bardzo ładnie może takie rozwiązanie się prezentować na suficie, tym bardziej, jak ciekawie taki sufit podświetlimy.
Jaki sufit zrobić w stylu rustykalnym, czy wiejskim? Możemy dać belki drewniane na nim. Drewno zawsze nadaje charakteru wnętrzom i takie belki to na pewno dobry pomysł na sufit.
Oczywiście, najwięcej wykonywany jest sufit podwieszany. Sufit podwieszany z płyty GK nadal jest popularny i myślę, ze zawsze będzie. Ma wiele zalet. Można w takim suficie ukryć światło, podzielić dzięki niemu pomieszczenie, czyli wydzielić strefy w mieszkaniu. Taki sufit można pomalować na kilka kolorów, zrobić w kilku płaszczyznach. Lubię projektować sufity podwieszane, bo można dzięki nim uzyskać ciekawe efekty. Jestem pewien, że to rozwiązanie na długo będzie z nami. Ponad to sufit podwieszany można łączyć z innymi rozwiązaniami, czy to z betonem, czy z kratownicą, ze sztukaterią, czy z lamelami drewnianymi.
I to właśnie ostatni pomysł na sufit o jakim tutaj wspomnę, po resztę zapraszam do odcinka (tam tez oczywiście zobaczycie przykłady). Co dać na sufit? Ostatnimi czasy często na suficie i na ścianach montujemy lamele drewniane. I to jest dobry pomysł. Polecam
Zapraszam do mojego artykułu o sufitach i na moje socialmedia
Co dać na sufit: 10 pomysłów na sufit https://aranzacjawnetrz.com.pl/10-pomyslow-na-sufit/
Sufit napinany wady i zalety. Cena sufitu napinanego https://aranzacjawnetrz.com.pl/sufit-napinany-cena-wady-zalety-montaz/
Czy warto inwestować w sufit napinany https://aranzacjawnetrz.com.pl/sufity-napinane-czy-warto-inwestowac-w-takie-rozwiazanie/

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy
FB https://www.facebook.com/aranzacjawnetrz.Inspiracjeiporady/
IG https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/
Pinterest https://pl.pinterest.com/Portalaranzacjawnetrz/_created/
#Pomysłynasufit #Sufitnapinany #sufitpodwieszany