Wyposażenie kuchni. Jak urządzić kuchnię. Nowoczesna kuchnia i kuchnia na wymiar. Meble kuchenne

0

Wyposażenie kuchni, jak urządzić kuchnię? Te pytania zadaje sobie pewnie niejedna osoba która zaprojektowała meble kuchenne i teraz stoi przed dylematem jak ją wyposażyć, aby była praktyczna i funkcjonalna.

Nowoczesna kuchnia, to nie tylko fronty, czy blaty, to przede wszystkim to co włożymy do niej, w co ją wyposażymy. Nowoczesne meble kuchenne są pełne udogodnień, ułatwień które pozwolą nam z niej korzystać w sposób wygodny.

Na szczęście kuchnia na wymiar ma to do siebie, że możemy takie wyposażenie bardzo dobrze dopasować, wykonać je i wyposażyć pod siebie, pod swoje przyzwyczajenia, preferencje i potrzeby.

Dobrze wyposażona kuchnia to przede wszystkim organizery w szufladach, odpowiednie przegródki które włożymy do szuflad kuchennych, a które pozwolą utrzymać nam ład i porządek. W takich szufladach możemy mieć organizery na talerze, pokrywki, na słoiczki, czy produkty.

Jak urządzić kuchnię aby była wygodna w użytkowaniu? Wystarczy wyposażyć ją w elektryczne wspomagacze 😊 i dzięki nim z łatwością otworzymy szafki górne, dolne, czy lodówkę. Nawet gdy jest to kuchnia bez uchwytowa.

Wyposażenie nowoczesnej kuchni, to nie tylko wspomagacze elektryczne do szuflad typu servo drive, ale przede wszystkim udogodnienia związane z przechowywaniem produktów i sprzętów drobnych AGD w szafkach i szufladach.

Dlatego gdy robimy meble kuchenne pod wymiar warto ją wyposażyć w kosze cargo, które w dużej mierze zastąpią nam spiżarkę. Można dać właśnie cargo, ale można również dać pojedyncze wysuwane szuflady. Jest to plus przy dolnych szufladach których nam po prostu nic nie zasłania.

Jak urządzamy kuchnię, to nie możemy zapomnieć o zazwyczaj najbardziej problematycznych szafkach, czyli szafkach narożnych. Są one niewygodne i niepraktyczne, ciężko z nich jest coś wyciągnąć, no chyba, że wyposażymy takie szafki w kosze typu magic corner, lub lemans.

Przy urządzaniu kuchni, nie możemy zapomnieć o jej dobrym podświetleniu. Nie mówię tu o oświetleniu kuchni zewnętrznym, ale o takim oświetleniu które zadba o nasz blat kuchenny, o to abyśmy widzieli co na nim robimy. Warto również nowoczesne meble kuchenne wyposażyć w podświetlenie szuflad i szafek. Pomaga to wieczorem, czy w nocy gdy nie chcemy zapalać światła głównego. Dzięki takiemu podświetleniu zobaczymy co gdzie w danej szafce się znajduje.

Robiąc kuchnie na wymiar warto pomyśleć jakie sprzęty AGD będziemy używać. Mówię tu o drobnych sprzętach AGD. Nie każdy lubi, lub nie każdy może mieć na blatach ponastawiany taki sprzęt i wtedy warto wyposażyć kuchnię w wyjeżdżającą półkę z szafki w której będzie ukryty toster, czy sandwich.

Jak urządzić kuchnię, aby była praktyczna? Najważniejsze aby wyposażenie kuchni było przemyślane, aby było zrobione pod nas i pod nasze przyzwyczajenia. Wtedy taka nowoczesna kuchnia będzie praktyczna, a my będziemy się cieszyć korzystając z niej na co dzień.

Zapraszam Cię do przeczytania kilku artykułów na temat projektowania kuchni oraz wyposażenia kuchni:

Jak zaprojektować kuchnię https://aranzacjawnetrz.com.pl/jak-zaprojektowac-kuchnie-zasady-projektowania-kuchni/

Jaki blat do kuchni wybrać: https://aranzacjawnetrz.com.pl/jaki-blat-do-kuchni-wybrac/

Jakie fronty do kuchni wybrać: https://aranzacjawnetrz.com.pl/jakie-fronty-do-kuchni-wybrac-fronty-kuchenne/

Co położyć na ścianę w kuchni https://aranzacjawnetrz.com.pl/co-polozyc-na-sciane-w-kuchni-pomysly-na-sciany-w-kuchni/

10 błędów w aranżacji kuchni https://aranzacjawnetrz.com.pl/10-bledow-w-aranzacji-kuchni/
UWAGA:
Bardzo mi miło poinformować, że ruszyła przedsprzedaż mojego kursu o aranżacji kuchni. Zapraszam – http://bityl.pl/GmO97

W TYM PROGRAMIE ROBIĘ GRAFIKI I MINIATURKI: http://bityl.pl/pxxSy
Dla pytających. Tą kamerą nakręcam swoje Vlogi: https://amzn.to/31cNarp

Zapraszam na mój instagram: https://www.instagram.com/aw_aranzacja_wnetrz/

Przydatne linki:

Jeżeli szukacie programu do fakturowania, polecam tą firmę (dzięki temu linkowi dostaniecie 20% rabatu, a ja okres fakturowania za darmo 🙂 WIN-WIN ) http://bityl.pl/DD3M3

Wszystko co się przyda w kuchni 🙂 https://tiny.pl/rz7t1
Fajne skandynawskie meble https://tiny.pl/rz79d
Wszystko do domu i nie tylko https://tiny.pl/9h2rn
Meble i produkty dla ludzi lubiących design https://tiny.pl/rz7dx
Wysokiej klasy grzejniki łazienkowe i dekoracyjne https://tiny.pl/rz7fh Skandynawia w najlepszym wydaniu https://tiny.pl/rz7dp
Wszystko co się przyda w kuchni 🙂 https://tiny.pl/rz7t1
Dobrej klasy materace https://tiny.pl/rz7ds
Niedrogie tekstylia https://webep1.com/go/82dbc9bdf7
Wszystko do ogrodu 🙂 https://tiny.pl/rz7fn

Oświetlenie https://tiny.pl/9h2r6

Sklepy z meblami:
Wiele markowych firm w jednym miejscu https://tiny.pl/9h29h
Meble, oświetlenie i nie tylko https://tiny.pl/9h29t

Pinterest: https://pl.pinterest.com/Portalaranzacjawnetrz/_created/
#Wyposażeniekuchni #Jakurządzićkuchnię #Nowoczesnakuchnia #kuchnianawymiar #meblekuchenne