Żłobek na Ostrogu. Trwają prace wykończeniowe

0

– Trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach, aranżacja placu zabaw i przestrzeni wokół budynku. Z przyczyn niezależnych od nas, wynikających z sytuacji na rynku budowlanym termin zakończenia inwestycji został przesunięty. Jednak staramy się działać szybko i sprawnie, na tyle, na ile pozwalają nam warunki. Wyposażenie żłobka jest już w większości skompletowane, począwszy od mebli, pościeli, zabawek po sprzęt kuchenny. Jesteśmy w pełnej gotowości do rozpoczęcia prac związanych z meblowaniem i urządzaniem pomieszczeń – mówi Krzysztof Żychski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Racibórz.

Dzieci będą mogły korzystać m.in. z interaktywnych pomocy dydaktycznych – specjalnych mat i rzutników edukacyjnych. – Są to innowacyjne urządzenia, zaprojektowane tak, by uczyły przez zabawę. Wyświetlane na podłodze obrazy, np. liczby, litery, kształty, kolory reagują na ruchy dzieci. Takie zabawy są dużo bardziej angażujące. Wspierają u dzieci rozwój aktywności wzrokowej, koordynacji przestrzennej, pobudzają aktywność fizyczną i spostrzegawczość. – wylicza zalety zakupionych pomocy dydaktycznych Katarzyna Komor z Wydziału Edukacji UM Racibórz, nadzorująca prace związane z budową i wyposażeniem nowego żłobka.

Żłobek na Ostrogu to nowoczesna placówka, dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Znajdą się w niej 4 oddziały. Zapisy do żłobka trwają. Siedzibą dyrekcji i administracji jest budynek przy ul. Słonecznej 9. Zainteresowane osoby powinny pobrać kartę zgłoszenia dziecka ze strony www.zlobek.raciborz.pl w zakładce „BIP – druki do pobrania” lub bezpośrednio w żłobku przy Słonecznej 9, gdzie należy składać wypełnione karty. Informacje na temat zapisów można uzyskać także telefonicznie pod numerem 32 415 52 97. Tu również mogą zasięgnąć informacji osoby zainteresowane pracą w nowej placówce.

Przypomnijmy, nowy miejski żłobek powstaje w Raciborzu przy ul. Bielskiej, obok Przedszkola nr 24. Stanowi realizację jednego z punktów programu wyborczego „10-tka Polowego”. Na budowę placówki miasto pozyskało 3 mln 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch +, co stanowi najwyższą kwotę dotacji w woj. śląskim i czwartą, co do wielkości w skali kraju.

Żłobek na Ostrogu to nowo budowany żłobek miejski przy ul. Bielskiej 4a w Raciborzu. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu finansowym z programu Maluch +, w wysokości 3 mln 300 tys zł. Będzie to drugi żłobek miejski w Raciborzu. Siedziba dyrekcji i administracji mieści się w żłobku przy ul. Słonecznej 9 w Raciborzu.

Newseria